Maseczka na włosy z żółtka, olejku rycynowego i cytryny

Maseczka-na-wlosy-z-zoltka

Maseczka na włosy z żółtka, olejku rycynowego i cytryny to chyba jedna z najstarszych maseczek i myślę, że każdy o niej słyszał. Nie zawsze jednak o niej pamiętamy, dlatego chętnie ją przypomnę. Olejek rycynowy wzmacnia włosy i nadaje im blasku. Przyśpiesza wzrost włosów i poprawia ich ogólną kondycję. Ma również właściwości przyciemniające, dlatego warto używać go również do brwi i rzęs. Jeżeli chcemy zrównoważyć przyciemniające właściwości olejku rycynowego na naszych włosach, to najlepiej jest dodać cytrynę, która z kolei lekko włosy rozjaśni i nada im delikatnych złocistych refleksów. Natomiast żółtko odżywi skórę głowy i cebulki włosów, będą zdrowsze i mniej wypadały.

Do przygotowania maseczki na włosy potrzeba:

  • 1 żółtko,
  • 1 łyżka olejku rycynowego,
  • 1 łyżka soku z cytryny.

Z tych proporcji można zrobić maseczkę, która wystarczy na włosy średniej długości. Do włosów długich najlepiej trochę zwiększyć proporcje.

Wykonanie maseczki na włosy

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Maseczkę nakładamy na suche włosy, na które potem najlepiej nałożyć foliowy czepek i trzymać około 30 minut. Po tym czasie myjemy dokładnie włosy szamponem, suszymy i układamy je jak zwykle.

Maseczka-na-wlosy

Maseczka-na-wlosy

Używacie maseczki na włosy z żółtka, olejku rycynowego i cytryny?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Media

Informacje o nowych wpisach i aktualnościach prosto na Twój e-mail:


blogi kulinarne

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

zBLOGowani.pl