Moja fotorelacja z wakacji na Comino

Blue-lagoon-malta

Wyspę Comino odwiedziliśmy podczas naszych wakacji na Malcie. Spędziliśmy tam jeden dzień. Comino to mała wyspa między Maltą, a Gozo. Zapraszam do zapoznania się całą relacją z wakacji na Malcie, którą można przeczytać we wpisie moja fotorelacja z wakacji na Malcie i ogólne informacje w krótkim przewodniku po Malcie.

Blue-lagoon-comino

Jak dostać się na Blue Lagoon na Comino?

Na wyspę Comino można dopłynąć motorówkami i łódkami z miejscowości Cirkewwy na Malcie. Koszt biletu w dwie strony to 10 euro. Jest jeszcze możliwość przepłynąć tylko przy Comino w drodze na wyspę Gozo. Relację z tego dnia można przeczytać we wpisie moja fotorelacja z wakacji na Gozo. Motorówka, którą my płynęliśmy na Blue Lagoon dostarczyła nam wielu wrażeń. Na pokładzie był bardzo imprezowy klimat. Głośna muzyka i niesamowita prędkość powodowała, że motorówka nie płynęła, a skakała po falach (370 koni robi wrażenie). Wszyscy pasażerowie byli roześmiani i niezwykle ubawieni.

Motorowka-comino

Motorówka, którą płynęliśmy.

Comino-statek

Malta-statki

Wyspa Comino na Malcie

Jak przypomnę sobie dzień spędzony na Comino, to pierwsze co przychodzi mi na myśl, to ogromny upał i piękna lazurowa woda. Kiedyś zachwycałam się wspaniałą wodą, którą widziałam w Chorwacji ale Blue Lagoon na Comino przekroczyło moje oczekiwania. Widoki na wyspie są niesamowite. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w sezonie jest bardzo dużo ludzi. Tak dużo, że główna plaża z pięknym piaskiem jest całkowicie zatłoczona i ciężko znaleźć spokojne miejsce. Chyba, że zdecydujemy się zapłacić za leżak z parasolem, który w sezonie z boku na kamienistym podłożu kosztował 13 euro, a na samej plaży 23 euro. My zdecydowaliśmy się pójść trochę dalej w głąb wyspy i poszukać czegoś spokojniejszego. Udało nam się znaleźć małą kamienistą plażę pod klifem, do której trzeba było przejść po drobnych skałkach i przez wodę. Było jednak warto, spokój, przestrzeń dookoła, a nawet na początku trochę cienia. W miarę upływu czasu przypływało coraz to więcej statków z turystami i na ten pomysł co my wpadli również inni. Dookoła zrobiło się trochę bardziej tłoczno ale i tak było zdecydowanie luźniej niż na głównej plaży. Cała wyspa wygląda niczym kawałek wysuszonego lądu, na którym niemal niemożliwe jest znaleźć jakikolwiek kawałek cienia. Niczym pustynia ale z kamienistym podłożem. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w wygodne buty. Można poczuć się tam jak na bezludnej wyspie i prawie taka jest, bo na Comino mieszka tylko jedna rodzina. Znajduje się tam również hotel. My na Comino byliśmy w sezonie. W godzinach południowych ciężko było wytrzymać na brzegu w słońcu, a cienia też już nie było. Jedyną ulgę dawała kąpiel w pięknej lazurowej wodzie, w której było pełno rybek i piękne rośliny. Najlepsze miejsce, jakie można sobie wymarzyć do nurkowania.

Comino-Blue-lagoon

Nasz kawałek bezludnego brzegu przy pięknej wodzie.

Statek-comino

Widok na piękną wodę i statek.

Comino-skala

Poniżej niezamieszkała wyspa Cominotto, można się na nią dostać płacąc 5 euro za wynajęcie łódki lub wybrać się samodzielnie przez wodę. Jest bardzo blisko Comino i również ma piękną plażę.

Cominotto-wyspa

Wyspa Cominotto

Malta-blue-lagoon

Blue Lagoon w sezonie.

Comino-malta

Comino w sezonie.

Wyspa-comino

Na wyspie znajduje się wieża. Jest trochę oddalona od miejsca, w którym jest główna plaża. Niestety tę nierówną walkę ze słońcem i upływającym czasem do odpływu ostatniego statku, przegraliśmy. Nie udało nam się do niej dotrzeć ale jeśli będziemy kolejny raz, to podejmiemy następną próbę zwiedzenia wieży.

Comino-wieza-widokowa

Wieża na Comino.

Comino-susza

Tak wyglądają drogi na Comino.

Comino-jaszczurka

Wygrzewająca się jaszczurka.

Przy głównej plaży jest możliwość kupienia różnych zimnych napojów i lodów, bez których naprawdę ciężko przetrwać. Dostaniemy tam również jedzenie.

Jedzenie-comino

Slush-puppy

Slush puppy było najlepszym ochłodzeniem.

Comino-malta

Niesamowita woda w Blue Lagoon.

Plaza-comino

Niezwykły widok

Malta-comino

Na naszym filmiku poniżej można obejrzeć piękną wodę na Comino.

 

Motorowka-comino

A tu widok w drodze powrotnej.

Każdemu, kto zwiedza Maltę polecam wybrać się na wyspę Comino i wykąpać w Blue Lagoon. Widoki i wrażenia są niesamowite. Na pewno spokojniej będzie tam poza sezonem i w takim okresie łatwiej będzie na Comino wytrzymać osobom, które nie przepadają za tak mocnymi upałami.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Media

Informacje o nowych wpisach i aktualnościach prosto na Twój e-mail:


blogi kulinarne

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

zBLOGowani.pl