Moja fotorelacja z wakacji na Comino

Blue-lagoon-malta

Wyspę Comino odwiedziliśmy podczas naszych wakacji na Malcie. Spędziliśmy tam jeden dzień. Comino to mała wyspa między Maltą, a Gozo. Zapraszam do zapoznania się całą relacją z wakacji na Malcie, którą można przeczytać we wpisie moja fotorelacja z wakacji na Malcie i ogólne informacje w krótkim przewodniku po Malcie.

Blue-lagoon-comino

Jak dostać się na Blue Lagoon na Comino?

Na wyspę Comino można dopłynąć motorówkami i łódkami z miejscowości Cirkewwy na Malcie. Koszt biletu w dwie strony to 10 euro. Jest jeszcze możliwość przepłynąć tylko przy Comino w drodze na wyspę Gozo. Relację z tego dnia można przeczytać we wpisie moja fotorelacja z wakacji na Gozo. Motorówka, którą my płynęliśmy na Blue Lagoon dostarczyła nam wielu wrażeń. Na pokładzie był bardzo imprezowy klimat. Głośna muzyka i niesamowita prędkość powodowała, że motorówka nie płynęła, a skakała po falach (370 koni robi wrażenie). Wszyscy pasażerowie byli roześmiani i niezwykle ubawieni.

Motorowka-comino

Motorówka, którą płynęliśmy.

Comino-statek

Malta-statki

Wyspa Comino na Malcie

Jak przypomnę sobie dzień spędzony na Comino, to pierwsze co przychodzi mi na myśl, to ogromny upał i piękna lazurowa woda. Kiedyś zachwycałam się wspaniałą wodą, którą widziałam w Chorwacji ale Blue Lagoon na Comino przekroczyło moje oczekiwania. Widoki na wyspie są niesamowite. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w sezonie jest bardzo dużo ludzi. Tak dużo, że główna plaża z pięknym piaskiem jest całkowicie zatłoczona i ciężko znaleźć spokojne miejsce. Chyba, że zdecydujemy się zapłacić za leżak z parasolem, który w sezonie z boku na kamienistym podłożu kosztował 13 euro, a na samej plaży 23 euro. My zdecydowaliśmy się pójść trochę dalej w głąb wyspy i poszukać czegoś spokojniejszego. Udało nam się znaleźć małą kamienistą plażę pod klifem, do której trzeba było przejść po drobnych skałkach i przez wodę. Było jednak warto, spokój, przestrzeń dookoła, a nawet na początku trochę cienia. W miarę upływu czasu przypływało coraz to więcej statków z turystami i na ten pomysł co my wpadli również inni. Dookoła zrobiło się trochę bardziej tłoczno ale i tak było zdecydowanie luźniej niż na głównej plaży. Cała wyspa wygląda niczym kawałek wysuszonego lądu, na którym niemal niemożliwe jest znaleźć jakikolwiek kawałek cienia. Niczym pustynia ale z kamienistym podłożem. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w wygodne buty. Można poczuć się tam jak na bezludnej wyspie i prawie taka jest, bo na Comino mieszka tylko jedna rodzina. Znajduje się tam również hotel. My na Comino byliśmy w sezonie. W godzinach południowych ciężko było wytrzymać na brzegu w słońcu, a cienia też już nie było. Jedyną ulgę dawała kąpiel w pięknej lazurowej wodzie, w której było pełno rybek i piękne rośliny. Najlepsze miejsce, jakie można sobie wymarzyć do nurkowania.

Comino-Blue-lagoon

Nasz kawałek bezludnego brzegu przy pięknej wodzie.

Statek-comino

Widok na piękną wodę i statek.

Comino-skala

Poniżej niezamieszkała wyspa Cominotto, można się na nią dostać płacąc 5 euro za wynajęcie łódki lub wybrać się samodzielnie przez wodę. Jest bardzo blisko Comino i również ma piękną plażę.

Cominotto-wyspa

Wyspa Cominotto

Malta-blue-lagoon

Blue Lagoon w sezonie.

Comino-malta

Comino w sezonie.

Wyspa-comino

Na wyspie znajduje się wieża. Jest trochę oddalona od miejsca, w którym jest główna plaża. Niestety tę nierówną walkę ze słońcem i upływającym czasem do odpływu ostatniego statku, przegraliśmy. Nie udało nam się do niej dotrzeć ale jeśli będziemy kolejny raz, to podejmiemy następną próbę zwiedzenia wieży.

Comino-wieza-widokowa

Wieża na Comino.

Comino-susza

Tak wyglądają drogi na Comino.

Comino-jaszczurka

Wygrzewająca się jaszczurka.

Przy głównej plaży jest możliwość kupienia różnych zimnych napojów i lodów, bez których naprawdę ciężko przetrwać. Dostaniemy tam również jedzenie.

Jedzenie-comino

Slush-puppy

Slush puppy było najlepszym ochłodzeniem.

Comino-malta

Niesamowita woda w Blue Lagoon.

Plaza-comino

Niezwykły widok

Malta-comino

Na naszym filmiku poniżej można obejrzeć piękną wodę na Comino.

 

Motorowka-comino

A tu widok w drodze powrotnej.

Każdemu, kto zwiedza Maltę polecam wybrać się na wyspę Comino i wykąpać w Blue Lagoon. Widoki i wrażenia są niesamowite. Na pewno spokojniej będzie tam poza sezonem i w takim okresie łatwiej będzie na Comino wytrzymać osobom, które nie przepadają za tak mocnymi upałami.

4 Komentarzy

 1. 17 lipca 2017    

  Rajska wyspa, idealna na wakacyjny relaks. Jednak jak dla mnie trochę tam za dużo turystów 🙂

  • Marta Marta
   18 lipca 2017    

   Myślę, że koło października na Comino już są pustki 🙂

 2. 17 lipca 2017    

  Ależ tam pięknie ! Tylko taka ilość osób na plaży to już dla mnie tłok 😉 – więc najczęściej jeździmy poza sezonem, żeby mieć dużo miejsca tylko dla siebie 😉

  • Marta Marta
   18 lipca 2017    

   Faktycznie wyspę Comino lepiej jest odwiedzić po sezonie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Media

Informacje o nowych wpisach i aktualnościach prosto na Twój e-mail:


blogi kulinarne

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

zBLOGowani.pl