fbpx

Sprawdzone sposoby na kaca

Sprawdzone-sposoby-na-kaca

Sprawdzone sposoby na kaca zdecydowanie nie jednej osobie mogą ułatwić życie. Zbliża się Sylwester, część z nas na pewno planuje hucznie przywitać Nowy Rok. Za to nikt zapewne nie planuje kaca w Nowym Roku. Jednak wiemy, że różnie bywa i czasami nasze wyliczenia ilości wypitych drinków mogą być nie do końca wiarygodne i zgodne z tym, co zaplanowaliśmy. Dlatego lepiej pomyśleć o tym wcześniej i zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami na kaca. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jak uniknąć kaca?

11 sprawdzonych sposobów na kaca:

1. Nie pijmy alkoholu na pusty żołądek. Pełnowartościowy posiłek przed spożyciem alkoholu, to połowa drogi do sukcesu.

2. Podczas picia spożywajmy jedzenie.

3. Pomiędzy piciem alkoholu dobrze jest pić napoje bezalkoholowe, a najlepiej wodę.

4. Sprawdzonym sposobem na kaca będzie dostarczenie do organizmu witaminy C, np. pijąc sok pomarańczowy, czy wodę z cytryną, która ma również wiele innych wspaniałych właściwości o których można przeczytać we wpisie woda z cytryną jako poranny rytuał.

5. Nie mieszajmy alkoholi, najlepiej wybrać te trunki, które najbardziej lubimy i które nam najmniej szkodzą i przy nich pozostać. Zazwyczaj te jasne alkohole np. białe wino, czy wódka nie obarczą nas tak uciążliwym kacem, jak te ciemne np. whisky, czy czerwone wino.

6. Alkohol odwadnia organizm i wypłukuje z niego minerały i witaminy, w tym witaminę C i potas. Aby uniknąć kaca po naszych szaleństwach, jeszcze przed pójściem spać, trzeba nawodnić organizm pijąc dużą ilość wody minimum 1/2 litra, do której dobrze jest dodać również cytrynę.

7. Duża ilość snu złagodzi nieprzyjemne objawy kaca.

8. Piwo z rana na kaca nie do końca będzie najlepszą metodą. Przez jakiś czas oczywiście poczujemy się lepiej ale złe samopoczucie i tak nas dopadnie z jeszcze większą siłą.

9. Planując imprezę nie zapomnijmy przed nią porządnie się wyspać. Sen jest skutecznym sposobem w walce z kacem.

10. Podczas picia drinków starajmy się wybierać te mniej słodkie. Cukry proste przyczyniają się do szybszego wchłaniania alkoholu do krwi.

11. Umiar to najlepszy sposób na kaca.

Może macie jeszcze jakieś inne sprawdzone sposoby na kaca?

1 Komentarz

  1. Agaton Agaton
    28 czerwca 2016    

    ja zawsze, jak robię zaopatrzenie na imprezę, to od razu kupuję litr soku pomarańczowego (ale takiego prawdziwego!!!) i spokojnie mogę zacząć funkcjonować, popijając go przez cały poranek! ;P chociaż powiem szczerze, ze ostatnio ze znajomymi bylismy na imprezie, gdzie serwowane byly vapshoty! niesamowita rzecz, że nie ma po tym kaca! ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

MarciaTime

Mam na imię Marta, urodziłam się i mieszkam w Gdańsku. Jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Interesuję się zdrowym i aktywnym stylem życia. Uwielbiam gotować i (czytaj więcej)

Social Media

MarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTime


Przepisy kulinarne