fbpx

Jak promować swoją firmę? 5 sposobów na promocję.

Jak-promować -własną-firmę-5-sposobów-na-promocję

Jak promować swoją firmę? Sposobów na promowanie własnej firmy jest bardzo dużo. W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej możliwości promowania firmy bezpłatnie oraz niskim nakładem finansowym. W tym artykule przedstawię 5 sposobów na promocję, które warto wdrożyć.

1. Blog i content marketing

Prowadzenie bloga to bardzo dobry pomysł na promocję firmy. Google lubi nowe treści. Blogi, na których regularnie publikowane są nowe artykuły uzyskują dużo wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Ważne również, aby taki artykuł był napisany zgodnie z zasadami SEO oraz był wartościowy dla użytkownika. Wiele firm postawiło teraz na edukację swoich czytelników właśnie na blogach. Np. firmy z branży kosmetycznej na swoich blogach edukują klientów na temat pielęgnacji, a przy okazji przemycają produkty, które sprzedają.

2. Social Media

Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, to w tym momencie jedne z najbardziej popularnych portali społecznościowych. Teraz to już wręcz normalne, że nowo założona firma od razu zakłada konta w mediach społecznościowych. W tym momencie to jedna z najpopularniejszych darmowych metod promowania firmy. Potencjalni klienci znajdują się właśnie w mediach społecznościowych. Nasi klienci są tam każdego dnia, często przez wiele godzin skrolują portale w poszukiwaniu interesujących treści. Często zupełnie przypadkiem mogą trafić na naszą firmę np. dzięki temu, że ktoś z ich znajomych polubił któryś z naszych postów.

3. Wideo

YouTube i TikTok to najpopularniejsze darmowe platformy wideo, a zarazem świetne narzędzia do promowania firmy. Wideo w ostatnim czasie mocno zyskało na popularności i jest dużo skuteczniejsze niż tekst pisany. Ludzie coraz częściej wolą coś obejrzeć niż przeczytać. Filmy wideo pozwalają potencjalnym klientom dużo szybciej poznać daną firmę. Emocje i sposób bycia dużo łatwiej jest pokazać właśnie przy pomocy wideo. Potencjalni klienci bardzo chętnie oglądają testy produktów lub usługi, zanim ją wykupią.

4. Google Maps

To inaczej elektroniczna wizytówka twojej firmy. Klienci mogą w niej zobaczyć najważniejsze informacje o firmie. Gdzie się znajduje, w jakich godzinach działa oraz wystawić opinię. Do takiej wizytówki można dodać również zdjęcia.

Powyższe sposoby promowania firmy można zrealizować bez nakładu finansowego lub z niewielkim nakładem finansowym np. utrzymanie bloga. Warto jednak pamiętać, że są również sposoby płatne z niewielkim kosztem finansowym i mowa tu o materiałach drukowanych.

5. Materiały drukowane

To niedroga forma promowania firmy, w którą warto zainwestować. Na tle wszystkich narzędzi online papier dzisiaj się wyróżnia. Nie tylko mowa tu o typowych ulotkach reklamowych. Warto zwrócić również uwagę na wiele innych możliwości. Przepięknie wydrukowane mogą być np. specjalnie przygotowane bileciki z kodem rabatowym na kolejne zamówienie dołączone do zakupionych produktów. Wizytówka przekazana z ręki do ręki również może mieć większą moc niż przesłany link na komunikatorze. Papier firmowy, teczki z logiem firmy czy planery, to wszystko jest wizytówką promującą naszą firmę. Te wszystkie możliwości i wiele więcej znajdziecie np. w sklepie viperprint.

Wymienione powyżej sposoby pokazują jak promować swoją firmę. Te wskazówki sprawdzą się przy większości działalności.

Artykuł sponsorowany*


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

MarciaTime

Mam na imię Marta, urodziłam się i mieszkam w Gdańsku. Jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Interesuję się zdrowym i aktywnym stylem życia. Uwielbiam gotować i (czytaj więcej)

Social Media

MarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTime


Przepisy kulinarne