Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry o właściwościach silnie nawilżających i gojących. Posiada niezwykłe zdolności wiązania wody i nawilża skórę od wewnątrz. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, powoduje to spadek jędrności i nawilżenia skóry. Kwas hialuronowy dostępny jest w postaci białego bezzapachowego proszku, który musimy samodzielnie rozrobić dodając np. hydrolat, wtedy uzyskamy konsystencję żelu. Możemy również zakupić go w postaci gotowego przezroczystego żelu, który nakładamy bezpośrednio na skórę. Wyróżniamy kwas hialuronowy małocząsteczkowy, który wnika do głębszych warstw naskórka i wiąże wilgoć. Natomiast kwas hialuronowy wielocząsteczkowy tworzy na skórze warstwę ochronną zapobiegającą uciekaniu wody z jej wnętrza. Najczęściej występuje w stężeniu od 0,5% do 2%.
Zalety stosowania kwasu hialuronowego:
- zwiększa jędrność i elastyczność skóry,
- wygładza, napina i zmiękcza skórę,
- kwas hialuronowy ma działanie przeciwzmarszczkowe i spłyca drobne zmarszczki,
- nawilża głębokie warstwy naskórka,
- zapobiega utracie wody przez naskórek,
- zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb naskórka,
- kwas hialuronowy pomaga w regeneracji naskórka i przyspiesza gojenie ran,
- działa przeciwzapalnie,
- ma działanie antyoksydacyjne,
- zabezpiecza przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi,
- zapobiega nadmiernemu łuszczeniu naskórka,
- zwiększa nawilżenie włosa i zapobiega rozdwajaniu końcówek.
7 zastosowań żelu hialuronowego
1. Żel hialuronowy stosować można samodzielnie, należy zwilżyć twarz ulubionym hydrolatem lub wodą termalną i następnie rozsmarować żel. Można nakładać go również na okolice oczu.
2. Dodany do ulubionego kremu, serum, czy olejku np. arganowego zwiększy jego działanie. Wzmocni wnikanie substancji aktywnych i zwiększy nawilżenie. W czasie mieszania z ulubionym olejkiem zmniejszy jego tłustą formułę i pozwoli szybciej wniknąć w skórę. Niewielką ilość żelu hialuronowego należy wylać na dłoń, dodać krem, serum, czy olejek wymieszać i nałożyć na twarz.
3. Żel hialuronowy możemy nałożyć na oczyszczoną twarz, a następnie wsmarować krem. Będzie on miał wtedy działanie drobnego liftingu, napnie, wygładzi i przygotuje naszą skórę do przyjęcia substancji aktywnych z kremu.
4. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie żelu do wykonania maseczek.
5. Na zniszczone, suche i rozdwojone końcówki włosów również możemy zastosować żel hialuronowy. Po umyciu włosów należy posmarować nim końcówki, zostaną one odpowiednio nawilżone i będą bardziej odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne.
6. Żel hialuronowy może stanowić również dodatek do szamponów i gotowych odżywek. Zwiększy ich działanie, nada efekt bardziej lśniących, gładkich i jedwabistych włosów, a dodatkowo zwiększy ich nawilżenie.
7. Wcierany w skórę głowy odpowiednio zadba o jej nawilżenie w momencie mocnego przesuszenia np. od słońca. Żel hialuronowy wzmocni również cebulki włosów.
Hey! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.|
Thank you. I don’t use Twitter yet but I will.