fbpx

Tabela wymiarów do zapisywania sukcesów

 

Tabela

Tabela wymiarów do zapisywania sukcesów jest świetnym narzędziem motywacyjnym w realizacji naszych celów. Poniżej znajdziesz informację dlaczego warto korzystać z takiej tabeli i w jaki sposób.

Dlaczego warto?

Dokonując zmian w naszym życiu poprzez stawianie sobie nowych wyzwań, warto jest w międzyczasie notować nasze efekty. Ile to razy zdarza się nam zmieniać dietę i wprowadzać nowe plany treningowe. Czasami jednak brak nam motywacji i wytrwałości, kiedy nie widzimy zmian w naszej wadze. Ćwiczymy miesiąc, potem kolejny i myślimy sobie, że tyle pracy nas to kosztuje, a efektów brak, waga stoi w miejscu. Dlatego warto jeszcze przed rozpoczęciem naszej ciężkiej pracy zmierzyć nasze ciało i zapisać wymiary w tabeli. Ustalmy sobie jakiś termin, co jaki czas będziemy tę czynność powtarzać, np. raz w miesiącu. Być może za miesiąc, jak staniemy na wadze, nie zobaczymy różnicy ale, gdy zmierzymy poszczególne części naszego ciała i porównamy z wcześniejszymi wynikami w tabeli wymiarów, okaże się, że gdzieniegdzie cm ubyło. Waga nie zawsze jest odzwierciedleniem naszej ciężkiej pracy. Czasem wręcz możemy przybrać na wadze ale nie zawsze musi to świadczyć o tym, że przytyliśmy i mamy więcej tłuszczu. Na przykład możemy przybrać masę mięśniową i w miejscu, gdzie odkładał się tłuszcz pojawią się mięśnie, które ważą trochę więcej.

Kiedy najlepiej się mierzyć?

Dokonując pomiarów róbmy to zawsze w ten sam sposób. Najlepiej rano na czczo i bez ubrania. Dla ułatwienia poniżej załączam tabelę wymiarów, którą można wydrukować i wykorzystać do zapisywania swoich efektów. Ponadto jeśli będziemy konsekwentni w działaniu, to na pewno osiągniemy założone cele. Podsumowując grunt to walczyć i się nie poddawać, a efekty przyjdą same.

Jak się mierzyć?

Szyja – mierzymy w najwęższym miejscu

Biust – mierzymy na wysokości sutków

Talia – mierzymy w najwęższym miejscu brzucha

Brzuch – mierzymy w najszerszym obwodzie, trochę poniżej pępka

Biodra – mierzymy w najpełniejszym miejscu miednicy

Biceps – mierzymy w najszerszym miejscu

Przedramię – mierzymy w najszerszym miejscu

Udo – mierzymy w najszerszym obwodzie nogi

Łydka – mierzymy w najszerszym miejscu

Tabela wymiarów do pobrania

Poniżej zamieszczam tabelę wymiarów do pobrania w czterech wersjach kolorystycznych.

Tabela

Tabelę wymiarów można również pobrać w wersji pdf

Tabelka-wymiarow

Tabela wymiarów w wersji pdf

Tabelka

Tabela wymiarów w wersji pdf

Tabela

Tabela wymiarów w wersji pdf

Mam nadzieję, że tabela wymiarów się przyda i pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

MarciaTime

Mam na imię Marta, urodziłam się i mieszkam w Gdańsku. Jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Interesuję się zdrowym i aktywnym stylem życia. Uwielbiam gotować i (czytaj więcej)

Social Media

MarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTime


Przepisy kulinarne