fbpx

Wróżby andrzejkowe – propozycje

Wrozby-na-andrzejki

Wróżby andrzejkowe są bardzo popularne od wielu lat. Pewnie każdy z nas miał z nimi zetknięcie już w podstawówce. Kiedyś nie wyobrażałam sobie Andrzejek bez wróżb, a w szczególności lania wosku. Była to moja ulubiona wróżba. Myślę, że takie wróżby są świetną zabawą nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Może jeśli planujemy ten dzień spędzić w domu, to warto go sobie trochę urozmaicić? Poniżej przedstawiam kilka najpopularniejszych propozycji.

Wróżby andrzejkowe

Lanie wosku

Do lania wosku możemy przetopić jakieś stare świece. Podgrzewamy je aż się całkowicie roztopią. Następnie trzeba przygotować miskę z zimną wodą i klucz. Jeśli nie mamy klucza z dużą dziurką, to możemy wykonać go samodzielnie z tektury. Jedna osoba trzyma klucz, a druga powoli przelewa przez dziurkę klucza wosk. Aby odczytać wróżbę potrzebny jest odpowiedni nastrój, zgaszone światła i tylko zapalone świece. Naszą woskową figurę trzymamy w taki sposób aby na ścianie pojawił się cień. Osoby z większą wyobraźnią w odlewie woskowym mogą zobaczyć nawet twarz przyszłego wybranka serca. Inni wielkie podróże dookoła świata czy bogactwo.

Buty

To wróżba przede wszystkim dla dziewczyn. Bierzemy po jednym lewym bucie od każdej panny znajdującej się na imprezie. Zabawę zaczynamy w miejscu najbardziej oddalonym od drzwi wyjściowych. Buty ustawiamy w rzędzie. Ostatni przestawiamy na początek i tak aż dojdziemy do drzwi wyjściowych. Buty powinna przestawiać osoba, która nie bierze udziału we wróżbie. But, który wyjdzie za drzwi jako pierwszy oznacza, że jego właścicielka jako pierwsza wyjdzie za mąż.

Serce z imionami

Na kartce rysujemy serce, a z drugiej strony wypisujemy męskie imiona blisko siebie. Każda z dziewczyn przekuwa serce szpilką (oczywiści nie podglądając). Imię jakie przekuje, to imię jej przyszłego wybranka. Jest to wróżba również dla mężczyzn tylko trzeba im przygotować specjalne serce z damskimi imionami.

Serce-z-imionami

Literki z jabłek

Należy przygotować tyle jabłek ile jest dziewczyn na imprezie. Każda otrzymuje jabłko i obiera je w taki sposób aby nie przerwać skórki i by była ona jak najdłuższa. Po skończonym obieraniu bierzemy skórkę i rzucamy ją za siebie. Następnie zastanawiamy się jaką literę przypomina. Litera, która nam wyjdzie oznacza, że będzie początkową literą imienia naszego przyszłego wybranka.

Wróżb andrzejkowych jest całkiem sporo. Wydaje mi się, że te są najbardziej popularne i najciekawsze do wypróbowania na imprezie. A jak Wy spędzacie ten dzień, przygotowujecie już wróżby andrzejkowe?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

MarciaTime

Mam na imię Marta, urodziłam się i mieszkam w Gdańsku. Jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Interesuję się zdrowym i aktywnym stylem życia. Uwielbiam gotować i (czytaj więcej)

Social Media

MarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTime


Przepisy kulinarne