fbpx

5 powodów dla których warto robić zdjęcia smartfonem

 

zdjęcia-smartfonem

Gdy widzimy piękne zdjęcie, to zapewne część z nas może myśleć o profesjonalnym sprzęcie fotograficznym, a może nawet lampach i studiu z prawdziwego zdarzenia oraz świetnej obróbce. A wcale nie zawsze tak jest, dlatego dzisiaj chciałabym podać 5 powodów, dla których warto robić zdjęcia smartfonem. Poniżej podaję kilka punktów, które według mnie przemawiają, aby robić zdjęcia smartfonem.

1. Telefon masz pod ręką

W dzisiejszych czasach to raczej rzadkość, żeby wyjść gdzieś bez telefonu. A jak mawia amerykański fotograf Chase’a Jarvis „najlepszy aparat to ten, który masz zawsze przy sobie”. Aparat w smartfonie idealnie wpasowuje się w ten cytat, bo skoro mamy telefon pod ręką, to mamy i aparat.

2. Lekki i nieduży

Wprawdzie smartfony są teraz coraz większe i z dużymi ekranami, to jednak wciąż są dość małe i bardzo lekkie w porównaniu do lustrzanek z ekstra obiektywami, które czasem ważą więcej niż całe body. Osobiście mam taki obiektyw, więc wiem coś więcej na temat jego wagi. Chociaż zdjęcie zrobione takim aparatem często jest nie zastąpione, to zdjęcie zrobione telefonem wcale nie wygląda źle i może śmiało aplikować do zdjęć wyższej rangi. Jak byłam na wyjeździe wakacyjnym w Wilnie, to przyznam się szczerze, że tylko jednego dnia zdecydowałam się na noszenie lustrzanki. Jej waga zdecydowała, że po prostu wolałam zostawić ją w pokoju hotelowym, a zdjęcia robić smartfonem.

3. Wysoka jakość zdjęć 

Dzisiejsze smartfony mają zupełnie inną jakość zdjęć niż jeszcze te telefony, które były kilka lat temu. Parametry aparatów fotograficznych w smartfonach są bardzo rozwinięte i przypominają ustawienia w aparatach fotograficznych. Zdjęcia są ostre, mają wysoką rozdzielczość, możliwość ustawienia SEO, czy przysłony, do tego jest sporo dodatkowych opcji np. takich jak portret, zdjęcia nocne, HDR, ruchome zdjęcia, czy panorama. Oczywiście, jeśli mielibyśmy porównać takie zdjęcie ze zdjęciem zrobionym pełną klatką, to nie będzie to samo, ale czy potrzebujemy zawsze aż takich zdjęć? Zdjęcia zrobione smartfonem nadadzą się do wydruku, a nawet do zgłoszenia na konkurs fotograficzny i tu chętnie nawet Wam jeden polecę na stronie foto4u https://www.foto4u.pl/konkurs-fotograficzny/. Możecie zgłosić do udziału w konkursie swoje zdjęcie. W tym momencie są zbierane prace na luty. Tematyka zdjęć jest dowolna. Może to być krajobraz, jakaś osoba, czy zabawna sytuacja z życia

4. Dodatkowe aplikacje

W internecie jest cała masa dodatkowych aplikacji do obróbki zdjęć. W prosty sposób możemy odpicować nasze zdjęcie. Wyostrzyć, podkręcić kolory, wykadrować, wyrównać horyzont, czy nawet nałożyć preset, który całkowicie odmieni nasze zdjęcie.

5. Media społecznościowe

Tak bardzo teraz popularne media społecznościowe często służą nam jak nasz pamiętnik. Coraz bardziej popularny Instagram stał się wręcz albumem do naszych zdjęć. Robiąc zdjęcia telefonem bardzo szybko je obrobimy i dodamy z telefonu prosto na nasz ulubiony portal.

Te 5 powodów, dla których warto robić zdjęcia smartfonem, które wypisałam powyżej uważam, że są jedne z ważniejszych, chociaż na pewno znajdą się jeszcze inne.

Artykuł sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

MarciaTime

Mam na imię Marta, urodziłam się i mieszkam w Gdańsku. Jest mi bardzo miło, że mogę Cię gościć na moim blogu. Interesuję się zdrowym i aktywnym stylem życia. Uwielbiam gotować i (czytaj więcej)

Social Media

MarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTimeMarciaTime


Przepisy kulinarne